- Archív aktivít
- HRAVÁ FYZIKA
- Hviezdoslavov Kubín a iné liter. súťaže
- Regionálna výchova
- Naše úspechy
- Zápis detí do ZŠ
- Netradičné vyučovanie
- Prírod. súťaže a olympiády
- UNICEF a Deň narcisov
- Záložka do knihy spája školy
- Zdravý životný štýl
- Športové aktivity
- TESTOVANIE 5 a 9
- Vianočná akadémia a burza
- Environmentálna výchova
- Projekt Viem, čo zjem
- Čitateľská gramotnosť
- Multikultúrna výchova
Záložka do knihy spája školy
Príspevky a správy do projektu Záložka do knihy spája školy
Záložka do knihy 2017/2018
„Daj dieťaťu do rúk knihu a dáš mu vzdelanie. Čítaj spolu s ním a dáš mu celý svet.“
Naša škola sa zapojila už štvrtýkrát do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Tento ročník, ktorý organizuje Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave, sa niesol v znamení Tajuplného sveta knižných príbehov. Koordinátorkou tohto projektu bola p. učiteľka Petríková. Na hodinách SJL, výtvarnej výchovy, technickej výchovy, výchovy umením, hudobnej výchovy nastal v priebehu septembra a októbra čulý pracovný ruch. Mnohí žiaci robili záložky s láskou, s radosťou, s cieľom niekoho obdarovať. Pri realizácii projektu zažili naši žiaci veľa zábavy, dobrodružstva. Objavovali krásu a múdrosť kníh a radosť z priateľstva. Žiaci z ročníkov 2-9 si zvolili podľa zručnosti rôzne techniky – maľbu, kresbu, kolorovanú kresbu, rôzne koláže, grafiku. Spolu s pani učiteľkami pracovali s rôznymi materiálmi. Zo záložiek urobila p. učiteľka Petríková v žiackej knižnici zaujímavú výstavku. Pani učiteľka Kulínová a pani učiteľka Bohačiaková vyhodnotili 15 najkrajších záložiek. Hodnotili originalitu, tvorivosť, náročnosť techniky, praktické využitie záložky a celkový estetický dojem. Najlepší tvorcovia záložiek boli ocenení peknými knižkami a diplomami. Potom už záložky, spomienkové predmety, darčeky, listy a pohľadnice od našich žiakov putovali v balíčku do našej partnerskej školy, ktorou bola tohto roku ZŠ S MŠ Alexandra Duchnoviča v Uliči na hraniciach s Ukrajinou. Veríme, že všetky záložky si nájdu v Uliči svojich majiteľov a budú ich opatrovať s takou láskou, ako ich tvorili naši žiaci. Žiaci našej ZŠ sa stali nezvyčajnými poslami priateľstva, dobrosrdečnosti a čítania obľúbených kníh. Víťazi súťaže Záložka do knihy spája školy: 2. A - Sofinka Hoštáková, Vaneska Turčanová, Adamko Sedliaček, 3. A - Terezka Kubová, Ivanka Sedliačková, 4. A - Nellka Gjablová, Lenka Brozová, 5. A - Lenka Vrabcová, Veronika Kurišová, 6. A - Veronika Sládeková, 7. A - Erika Gjablová, Magdalénka Mušková, 8. A - Šarlotka Zajacová, Filipko Pekár, 9. A - Kristínka Staníková
Záložka do knihy 2016
Naša škola sa zapojila v priebehu septembra a októbra do medzinárodného projektu Záložka do knihy spája školy. Tento projekt organizuje Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knižnica Jiřího Mahena v Brne. Siedmy ročník sa niesol v znamení hesla : Čítam, čítaš, čítame.
Cieľom tohto projektu bolo nadviazanie kontaktov medzi základnými školami na Slovensku a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci mohli vyrobiť ľubovoľnou technikou.
Koordinátorkou celého projektu bola p. učiteľka Petríková, ktorá vyplnila v septembri prihlášku na webovom sídle Slovenskej pedagogickej knižnice. Na základe spracovaných údajov SPK vytvorila partnerské dvojice.
K našej škole bola vytvorená partnerská škola Veľký Ďur – obec, ktorá sa nachádza 13 km od okresného mesta Levice. Začala vzájomná komunikácia prostredníctvom mailov, telefonátov, začalo nadväzovanie priateľských kontaktov.
Všetci učitelia z našej ZŠ s radosťou privítali tento projekt, ocenili možnosť nadviazania a upevnenia priateľstva medzi školami na Slovensku, vyzdvihli rozvíjanie tvorivosti a kreativity žiakov, upevňovanie ich vzťahu k čítaniu kníh.
Na hodinách SJL, výtvarnej a technickej výchovy , výchovy umením, hudobnej výchovy nastal v priebehu októbra čulý pracovný ruch. Žiaci z ročníkov 5-9 si zvolili podľa zručnosti rôzne techniky – maľbu, kresbu, kolorovanú kresbu, koláže, grafiku, prácu s odpadovým materiálom.
Zo záložiek urobila p. učiteľka Petríková zaujímavú výstavku v školskej knižnici . Porota vyhodnotila 15 najkrajších záložiek. Hodnotila originalitu, tvorivosť, náročnosť techniky, praktické využitie záložky a celkový estetický dojem. Najlepší tvorcovia záložiek boli odmenení peknými knižnými odmenami a diplomami, ktoré venovala do súťaže rada rodičov.
Naši žiaci vyrobili 120 záložiek. Najkrajšie z nich boli odoslané v balíčku spoločne s inými darčekmi do ZŠ Veľký Ďur pri Leviciach.
Veľkým prínosom tohto projektu bol rozvoj kreativity žiakov, fantázie, manuálnej zručnosti a práce s informáciami. Posilnili sa etické hodnoty a zábavnou formou motivovali učitelia vzťah žiakov ku knihám.
Žiaci našej školy sa stali nezvyčajnými poslami priateľstva, dobrosrdečnosti a čítania obľúbených kníh.
„Daj dieťaťu do rúk knihu a dáš mu vzdelanie. Čítaj spolu s ním a dáš mu celý svet.“
Záložka do knihy spája školy 2015
Ako minulý aj tento rok sa naša trieda III.A zapojila do projektu „Záložka do knihy spája školy“. Vybrali sme si techniku so stavbárskou sieťkou a preniesli do krajčírskeho remesla.
Viac fotografií vo Fotoalbume
Príspevok žiakov tu: Mudrost_ukryta_v_knihach.doc
Záložka do knihy 2014
Vždy si predstavujem, že Raj musí vyzerať ako knižnica...
Medzinárodný deň školských knižníc vyhlásili prvý raz v roku 1999. Odvtedy sa každoročne uskutočňuje štvrtý októbrový pondelok.
Naša škola sa zapojila do celoslovenského projektu Záložka do knihy spája školy 2014. Túto akciu organizuje Slovenská pedagogická knižnica v spolupráci so základnými školami už piaty rok.
Cieľom tohoto projektu bolo nadviazanie kontaktov medzi základnými školami na Slovensku a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci mohli vyrobiť ľubovoľnou technikou.
Najprv sme vyplnili elektronickú prihlášku na webovom sídle Slovenskej pedagogickej knižnice. Na základe spracovaných údajov SPK vytvorila partnerské dvojice. Vzájomná komunikácia, výmena záložiek, nadväzovanie priateľských kontaktov už bolo v našej pôsobnosti.
K našej škole bola vytvorená partnerská škola: ZŠ sv.Jána Krstiteľa
Spišské Vlachy. Niekoľkokrát sme mailovali a prinášali nové nformácie o tom, ako sa žiakom darí zvládať tento projekt.
Všetci naši učitelia s radosťou privítali celoslovenský projekt. Ocenili možnosť nadviazania a upevnenia priateľstva medzi školami na Slovensku.
Takisto vyzdvihli rozvíjanie tvorivosti a kreativity žiakov, upevňovanie ich vzťahu k čítaniu kníh.
Na hodinách SJL a regionálnej výchovy nastal čulý pracovný ruch. Žiaci si priniesli so sebou pomôcky, pracovný materiál rôzneho druhu a umelecké dielka boli na svete!. Žiaci si podĺa zručnosti zvolili rôzne techniky – maľba, kresba, servítková technika, papierová koláž, grafika a iné.
Zo záložiek sme urobili výstavku v školskej knižnici. Porota vyhodnotila najkrajšie. Nemala to veru ľahké. Hodnotila originalitu, tvorivosť,náročnosť techniky, praktické využitie záložky a celkový estetický dojem. Najlepší tvorcovia záložiek z každej triedy boli odmenení peknými knižnými odmenami a diplomami, ktoré venovala do súťaže Rada rodičov. Vyrobených bolo cca 120 záložiek.
Najkrajšie z nich boli v balíčku odoslané žiakom do ZŠ sv. Jána Krstiteľa do Spišských Vlách. Do balíčka sme im pribalili nielen najkrajšie záložky, ale aj rôzne darčeky a výtlačky nášho školského časopisu.Už teraz prebieha vzájomná výmena mailov medzi redakčnými radami časopisov.
Veľkým prínosom tohoto projektu bol rozvoj kreativity,fantázie, manuálnej zručnosti a práce s informáciami žiakov.Posilnili sa etické hodnoty a zábavnou formou sme pritiahli žiakov ku knihám. Podporili sme ich vzťah k čítaniu a ku školskej knižnici.
Žiaci si rozšírili svoje vedomosti z geografie, zo SJL, zdokonalili sa v písaní korešpondencie. Žiaci budú lepšie ovládať štylistiku písania listov, pohľadníc alebo uvádzania adries.
V budúcnosti chceme aj naďalej spolupracovať so spomínanou školou, prípadne na našich potulkách po Slovensku ju aj navštíviť a usporiadať nejaké akcie kultúrneho alebo športového charakteru. Dúfam, že sa nám naše vízie splnia a my do bodky naplníme cieľ tohoto krásneho projektu.
Žiaci našej školy sa stali nezvyčajnými poslami priateľstva, dobrosrdečnosti a čítania obľúbených kníh.
Daj dieťaťu do rúk knihu a dáš mu vzdelanie. Čítaj spolu s ním a dáš mu celý svet. Spracovala : Mgr Miroslava Petríková