• Pedagogickí asistenti

• NAŠI ASISTENTI

Barbora Zvrškovcová

E - mail: barbora.zvrskovcova@zstrnove.sk

Študovala som na Pedagogickej a sociálnej akadémií v Bratislave odbor pedagogické lýceum, kde sme sa okrem iného učili porozumieť a pracovať s deťmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Od roku 2015 som pracovala v ZŠ s MŠ Trnové ako učiteľka v MŠ, neskôr ako asistentka a od septembra 2021 pôsobím ako pedagogická asistentka na základnej škole.
          Snažím sa najmä o pokojný, priateľský, chápajúci a individuálny prístup ku všetkým deťom, žiakom bez rozdielu, a to ako k malým, tak aj k tým starším.

Bc. Natália Posluchová

E - mail: natalia.posluchova@zstrnove.sk

Pracujem ako začínajúca pedagogická asistentka. Do ZŠ s MŠ, Dolná Trnovská 36, som nastúpila v školskom roku 2021/2022. Počas dobrovoľníckych podujatí pre deti som sa naučila byť flexibilnou a vedieť prispôsobiť seba, i činnosti novovzniknutým podmienkam, čo je dôležitým atribútom pri práci s integrovanými žiakmi.

Uvedomujem si, že deti nás, či vedome alebo podvedome, naplno vnímajú. Vycítia, akým pôsobom s nimi komunikujeme. Vidia, ako sa tvárime. Počujú, ako im vysvetľujeme. Cítia, ako k nim pristupujeme. Dokonca vnímajú aj to, ako na okolie a ich samotné pôsobíme. Aj preto majme stále na zreteli, že si navždy zapamätajú, ako sa s nami cítili.

Mgr. Adriána Juhasová

E - mail: adriana.juhasova@zstrnove.sk

Už ako dieťa ma bavilo štúdium, práca s deťmi a pomoc ostatným. Práve to bolo motiváciou k mojej vysnenej práci v školstve. Rozhodla som sa pre štúdium učiteľstva výchovy k občianstvu, kde momentálne ukončujem magisterské štúdium. V roku 2019 som dostala príležitosť pracovať ako pedagogický asistent v ZŠ s MŠ v Trnovom, kde pôsobím až dodnes. Ako pedagogický asistent sa zameriavam na individuálne potreby žiaka, podporujem ich sebarozvoj. Snažím sa im pomôcť pri prekonávaní úskalí a problémov, s ktorými sa stretávajú. Najdôležitejší je pre mňa najmä empatický, ľudský a priateľský prístup ku každému žiakovi. Každý z nich je výnimočný a mojím cieľom je žiaka spoznať a pomáhať mu na jeho vlastnej ceste za vzdelaním.

Ing. Zuzana Danišová

E - mail: zuzana.danisova@zstrnove.sk

V roku 2003 som ukončila štúdium na ŽU, fa PEDAS a následne som v roku 2006 ukončila aj štúdium doplnkového pedagogického minima. Z mojej bohatej pracovnej praxe môžem spomenúť aspoň 20 ročnú prax v bankovníctve a cca 2,5 ročnú prax na manažérskej funkcii v spoločnosti SHELL.
          Rozhodnutie venovať sa žiakom so zdravotným znevýhodnením integrovaných do Základnej školy
          v Trnovom padlo v roku 2020. Nakoľko sa sama starám tiež o zdravotne znevýhodneného (ZŤP) syna, rozhodla som sa svoje skúsenosti využiť pri práci s deťmi v škole ako ich asistentka. Pri práci s nimi sa snažím o ich integráciu do školského prostredia ako takého, tzn. aby v čo najväčšej miere v rámci ich zdravotného znevýhodnenia dokázali zvládnuť učivo a samozrejme aj včleniť sa do kolektívu spolužiakov, čo je niekedy náročnejšie....

„Našou úlohou nie je, aby sme učili deti, ako čeliť krutému a nemilosrdnému svetu. Našou úlohou je vychovať deti, ktoré svet urobia menej krutým a viac láskavým.“

L.R. Knost

Mgr. Daniela Krajčovičová

E - mail: daniela.krajcovicova@zstrnove.sk

Mgr. Gabriela Pekárová