• DIŠTANČNÉ VZDELÁVANIE

• UČÍME NA DIAĽKU

Najdôležitejšie informácie o učení na diaľku sú tu:

Organizácia dištančného vzdelávania -  ZŠ, Dolná Trnovská 36, 010 01   Žilina

S platnosťou od 18. januára 2021

1. Vyučovanie dištančného vzdelávania začína každý pracovný deň od 8, 00 v prostredí Edupage.
            2. Učitelia zadajú žiakom všetky úlohy daného dňa podľa rozvrhu v systéme Edupage.
            3. Online hodiny sú povinné, tak ako je povinné posielanie vypracovaných materiálov zo samostatnej práce žiakov. Povinná ONLINE je vyznačená v rozvrhu. Prípadná zmena bude oznámená najneskôr deň vopred.
            4. V dištančnom vzdelávaní odporúčame včasnú komunikáciu žiakov a rodičov s učiteľmi ( ako aj s ostatnými pedagogickými a odbornými zamestnancami) vykonávať prostredníctvom správ v Edupage. Akékoľvek technické, časové, obsahové a pod. nezrovnalosti komunikujte čo najskôr vyučujúcemu daného predmetu, aby sme dokázali spoločne hľadať riešenia bez zbytočného stresovania našich žiakov – detí.
            5. Rodič je povinný oznámiť triednemu učiteľovi do 48 hodín, ak žiak zo zdravotných/súkromných dôvodov nie je schopný vypracovať a odoslať zadanú úlohu alebo sa zúčastniť Zoom hodiny ( čo bude chápané ako ospravedlnenka). Nevypracované úlohy bude potrebné doplniť po dohode s vyučujúcim daného predmetu.
            6. Bezdôvodné nevypracovanie úloh sa bude chápať ako zanedbanie vzdelávacích povinností žiaka s dôsledkom na hodnotení jeho práce. V prípade neospravedlnenej neúčasti na samostatnej práci ( žiak v stanovený termín neodovzdá prácu – úlohu) , ako aj na ONLINE vyučovaní, bude žiakovi udelená neospravedlnená hodina.
            7. Možné technické prekážky ( napr. výpadok internetového pripojenia, pobyt na mieste bez internetu... a pod...) v dištančnom vyučovaní je rovnako potrebné hlásiť triednemu učiteľovi, aby bolo možné hľadať iné riešenia a neprerušovať zbytočne pravidelnosť práce žiakov.
            8. V prípade krátkodobého i dlhodobého chýbania z dištančného vzdelávania je žiak povinný zistiť si zameškané učivo i úlohy samostatne a ich vypracovanie zaslať.