• Prehľad noviniek

• Mikulášske kino

• Mikuláša sme tento rok oslavovali trochu netradične - návštevou kina, kde mali žiaci možnosť vidieť animovaný film Strážkyňa lesa alebo film Marvels. Veríme, že sa žiakom páčilo.

• Vianočné trhy 2023

• Začiatkom decembra sa u nás v ZŠ Trnové konali tradičné vianočné trhy. Žiaci za pomoci učiteliek, asistentiek a vychovávateliek vyrobili krásne vianočné ozdoby, vence, svietniky, hry a veľa ďalšieho. Nechýbala vianočná hudba, chutný punč a čaj. Pochutiť ste si mohli aj na cukrovej vate či pukancoch, ktoré pripravovali žiaci 7.A triedy. Návštevou nás potešili aj naši bývalí žiaci, ktorí sa postarali o čerstvé oblátky a rozvoňali tak celú školu.

Súčasťou programu bolo aj oceňovanie úspešných žiakov školy, ktoré si vzali na starosť páni poslanci Ing. Jozef Juriš, MBA a Mgr. Anton Trnovec. Ďakujeme za milé slová a krásne dary pre našich žiakov.

• OZNAM školskej jedálne

• OZNAM školskej jedálne pri ZŠ s MŠ Dolná Trnovská,  pre rodičov žiakov a detí

Ak potrebujete stravníkov odhlásiť zo stravy na dni 19., 20., 21. a 22. decembra, prosím, aby ste tak urobili najneskôr do pondelka 18.12.2023 do 8,00 hod.

Možnosti odhlásenia je osobne, napísať na lístok, telefonicky na čísle 041 59 64 096, cez aplikáciu, prípadne mailom na sjtrnove@gmail.com.

V prípade, že dieťa v tieto dni ochorie a nebude odhlásené, prídete si po obed do školskej jedálne v čase od 11,30 do 12,00 hod.

Je to z dôvodu minimalizovania skladových zásob a vypnutia chladničiek počas prerušenia prevádzky.

Ďakujem za porozumenie a spoluprácu.

S úctou,

Vedúca školskej jedálne

Ľubica Košťalová

• Hodina elixírov

• Žiaci z 2.A oslavovali Mikuláša trochu netradične. Počas jednej vyučovacej hodiny sa ich trieda premenila na učebňu elixírov ako vystrihnutú z Harryho Pottera. Žiakov privítal večne zachmúrený prísny profesor Snape, ktorému robila spoločnosť milá profesorka McGonagallová. Triediaci klobúk začlenil žiakov (v tomto prípade študentov) do jednotlivých fakúlt. Každá fakulta mala za úlohu vytvoriť jeden elixír podľa presného receptu. Aby sa žiakom lepšie pracovalo, nechýbala príjemná hudba a malé občerstvenie. Pozrite sa, ako im darilo.

• Mikuláš v ZŠ Trnové

• Šiesteho decebra už tradične oslavujeme sviatok sv. Mikuláša. Ani tento rok Mikuláš neobišiel našu školu. V spoločnosti anjelov a niekoľkých čertov navštívil všetky deti v každej triede. Za básničku či pieseň nezabudol našich žiakov odmeniť malou sladkou odmenou. O rok sa tešíme opäť :)

• Imatrikulácie 2023 - V rozprávke

• Posledný novembrový deň čakala prvákov veľká slávnosť. Deviataci si pre nich pripravili pestrý zábavný program. Vo vyzdobenej telocvični tak prvákov, ako aj ich rodičov privítali rozprávkové postavičky. Po slávnostnom príhovore Kristínky si prváčikov rozdelili trpaslíci do skupín a mohli sa s chuťou pustiť do plnenia rôznych úloh. V perníkovej chalúpke s ježibabou, Jankom a Marienkou zdobili medovníčky, u Snehulienky so zlou kráľovnou a princom pomáhali ako holúbky triediť hrášok a šošovicu, pri Šípkovej Ruženke skúšali svoju šikovnosť a obratnosť a s Červenou Čiapočkou skúšali prejsť začarovaným lesom a vyhnúť sa vlkovi. S tým sa potom poriadne vynaháňali. Po splnení úloh slávnostne sľúbili, že budú usilovnými žiakmi, a tak ich mohla pani zástupkyňa pasovať za riadnych žiakov našej školy. Za odmenu získali sladkú medailu, diplom a balíček s prekvapením. Po krátkom občerstvení sa mohli vyblázniť v tancovaní a hrách s deviatakmi. Určite si to užili a na program budú spomínať.

Ďakujem svojim bývalým žiakom z 9.A, ktorí im program pripravili, veľmi milo ma prekvapili. Ďakujem aj p.učiteľke T. Geratovej, všetkým rodičom 1.A za zabezpečenie občerstvenia, Alickinej babke a rodičom za krásnu a chutnú tortu, Lilinmu ocinovi za občerstvenie pre deviatakov (pizza im chutila) a kytičky od Šarlotkinej mamy pre pani triedne učiteľky.

pani učiteľka Kulinová

• Aktualizačné vzdelávanie

• V piatok, 1. decembra, prebehlo povinné aktualizačné vzdelávanie všetkých zamestnancov ZŠ s MŠ Trnové. Témou vzdelávania bola finančná gramotnosť.

• Medovníčky

• V rámci rovesníckeho učenia, ktoré podporuje pozitívnu klímu na škole a upevňuje dobré vzťahy medzi žiakmi, piekli naši druháci za pomoci deviatakov medovníčky. Nezabudli ich ani krásne vyzdobiť.

Hotové medovníčky si budete môcť kúpiť na Vianočných trhoch u nás v ZŠ Trnové. Tešíme sa na Vás.

• SmartBooks

• V utorok, 28. novembra, prebehlo školenie celého pedagogického zboru o používaní aplikácie SmartBooks.

SmartBooks je unikátnou inteligentnou učebnicou učiva celej ZŠ v prívetivom prostredí. Na rozdiel od obyčajných testov žiaka nielen preskúša, ale odhalí jeho slabé miesta a ukáže mu riešenie / postup / vysvetlenie.

Veríme, že nám aj našim žiakom prinesie nielen veľa nových poznatkov, ale aj zábavy pri učení.

• Vianočné trhy

• Srdečne Vás pozývame na Vianočné trhy, ktoré sa tento rok uskutočnia

dňa 7. decembra 2023 (štvrtok)

od 14.00h.

Tešíme sa na Vás :)

• Návšteva hvezdárne

• Dňa 22.11.2023 sa zúčastnila trieda 4.A. výletu do Hvezdárne v Kysuckom Novom Meste. Preverili sme si tam vedomosti o vesmíre, ktoré sme sa učili na Prírodovede a zároveň sme sa dozvedeli veľa nového. Tety z Hvezdárne nám ukázali naozajstný ďalekohľad, ktorým pozorujú vesmír. Nenešťastie nám počasie nedovolilo, aby sme sa aj my mohli pozrieť cez ďalekohľad na oblohu. Snáď niekedy na budúce.

• Imatrikulácie prváčikov

• Milí rodičia,

imatrikulácie prváčikov sa uskutočnia dňa 30. novembra (štvrtok) o 15.00h v telocvični ZŠ Trnové.

Tešíme sa na Vás :)